Obec Terchová ponúka veľa možností pre zimnú rekreáciu. Medzi najvyhľadávanejšie strediská zimných športov sa považuje Vrátna dolina, ktorá ponúka výborné podmienky na zjazdové a bežecké lyžovanie, free ride, snowboarding a zimnú turistiku s garanciou 120 dní snehu.

Stredisko ponúka lyžiarom 12 lyžiarskych vlekov s 1 sedačkovou a s 1 kabínkovou lanovkou. Lyžiarske trate sú upravované, časť z nich je umelo zasnežovaná. Medzi lyžiarske svahy vo Vrátnej doline a okolí zaraďujeme známe Paseky, ktoré patria k obľúbeným, stredne ťažkým lyžiarskym svahom, ktoré ponúkajú i večerné lyžovanie. Pre začiatočníkov sú vhodné lyžiarske terény v okolí chaty Grúň. Ďalej sú tu Príslop, Snilovské sedlo, Severné svahy Chlebu a Veľkého Kriváňa.

Lyžiarom je k dispozícii aj požičovňa lyží a lyžiarskej výstroje. Záujemcovia sa môžu zapísať do lyžiarskej školy určenej  nielen deťom, ale aj dospelým. Možnosť večerného lyžovania určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Pre menej náročných lyžiarov je v centre obce stredisko Gavurky s dvoma lyžiarskymi vlekmi a lyžiarskou škôlkou. Zaujímavosťou obce sú preteky gazdovských koní, kde súťažia furman nielen z Terchovej, ale aj z priľahlých dedín a miest.