Oravský hrad (40km ) je jedným z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

Žilina (25km) sa považuje za mesto s významnou históriou, s množstvom historických pamätihodností, jedno z najväčších miest Slovenskej republiky. Mesto Žilina leží v Žilinskej kotline, ktorá sa nachádza medzi pohoriami Malá Fatra, Strážovské chrbty, Súľovské vrchy a Kysucká vrchovina. Návštevníci Žiliny môžu navštíviť známe Bábkové divadlo, ktoré patrí medzi najstaršie profesionálne divadlo v Slovenskej republike. Takmer najstaršou pamiatkou, ktorá zdobí Žilinu už od 13. storočia je kostol sv. Štefana. Ďalšou zaujímavosťou je považské múzeum, ktoré sa nachádza v Budatínskom zámku. Návštevníci môžu obdivovať jedinečnú drotársku expozíciu, taktiež si môžu zakúpiť rôzne drôtené suveníry mesta Žilina. V neposlednom rade je dôležité spomenúť ďalšie významné pamiatky ako sú Mariánske námestie, Farský kostol, Sirotársky kostol a podobne.

Teplička nad Váhom (20km), obec, ležiaca neďaleko mesta Žiliny. Môžete v nej obdivovať kaštieľ, ktorý je pôvodom renesančný. Zaujímavosťou je rímskokatolícky kostol, kde sa nachádza múmia Žofie Bosňákovej, hradnej panej Strečna. Pre turistov je zaujímavosťou vrch Straník, z ktorého je možné uskutočniť skok na rogale.

Starý hrad (30 km) sa nachádza nad riekou Váh, najvýznamnejšia na tejto zrúcanine je románska veža, ktorá je najzachovalejšou časťou hradu.

Hrad Strečno (28 km) leží nad obcou Strečno a pokladá sa za kultúrnu pamiatku. Návštevníci môžu zažiť krásny výhľad nielen na samotné Strečno, ale taktiež i na sever Žilinskej kotliny. K dispozícii je aj využitie kompy.

Rajecké Teplice (40 km) významné kúpeľné mesto pre liečenie reumatických chorôb a neurózy. Lákadlom pre návštevníkov je kúpeľný dom Aphrodite poskytujúci relax a rôzne liečebné procedúry. Pre všetky vekové kategórie je k dispozícii verejné kúpalisko s termálnou vodou, pričom teplota termálnych prameňov dosahuje takmer 40 oC a kúpeľný park. Turisti môžu uskutočniť výlet do prírodnej rezervácii Slnečné skaly, v blízkosti Rajeckých Teplíc.

Lietavský hrad (36 km) leží medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná, považujeme ho za pomerne dosť zachovalú zrúcaninu.

Bojnický zámok (91 km) sa považuje za najkrajší zámok na Slovensku. Návštevníci majú možnosť pozrieť sa aj do nádhernej jaskyne.

Skanzen Vlkolínec (53 km) sa zaraďuje k rezervácií ľudovej architektúry na Slovensku. Zaujímavosťou je drevená zvonica.

Čičmany (65 km) obec, známa drevenicami pomaľovanými bielymi ornamentmi. Známe sú Radenov dom, Gregorov dom, prostredníctvom ktorých sú návštevníci oboznámení s ľudovou architektúrou a kultúrou samotnej dediny. V zimnej sezóne sú známym lyžiarskym strediskom.

Slovenský orloj v Starej Bystrici (24 km) je najväčšie dielo na Slovensku. Jedná sa o drevenú sochu zobrazujúcu sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu.

Kysuce (28 km) sú známe múzeom kysuckej dediny, kde sa počas leta konajú rôzne podujatia, napríklad jarmok, na ktorom sa stretávame s ľudovými remeslami, stavanie májov a podobne. Pre návštevníkov je zaujímavá predovšetkým unikátna lesná železnica, ktorá je vedená parným rušňom.

Rajecká Lesná (52 km) je známa svojim dreveným pohyblivým betlehemom, plný figúrok zobrazujúcich biblické postavy a tiež mnoho stavieb z rôznych častí Slovenska. Neďaleko obce je možné vidieť gejzír striekajúci vodu až do výšky desať metrov.

Zázrivá (8 km) známa obec v blízkosti Terchovej predovšetkým svojimi produktmi z ovčieho mlieka. Krásy prírody zaujmú všetkých turistov, počas zimnej sezóny je možné využiť lyžiarske stredisko v Havranej a tiež v Lučivnej je zaujímavý Snowpark.

Bešeňová (60 km), obec je známa predovšetkým kúpeľným strediskom Thermal Park Bešeňová, ležiacim uprostred Chočských vrchov, Nízkymi a Vysokými Tatrami. Termálne pramene pôsobia liečivo na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a pod. Teplota prameňov je 62 °C.